فرصتهای اپلای ارشد، دکترا، پستداک در زمینه محیط زیست و مهندسی

عضویت در کانال تلگرامی اعلام فرصتهای اپلای

نمونه پکیج های آموزشی در سایت آپارات

لیست آخرین پکیج های آموزشی محیط زیست و مهندسی

مشاهده RSS Feed

bagheri

سرنوشت سیاره ما در دست چند کشور

به این مطلب امتیاز بدهید
معاهده زیست محیطی بین المللی کیوتو که در سال ۱۹۹۷ با هدف تحت کنترل درآوردن میزان انتشار گازهای گلخانه یی یا همان گازهای آلاینده محیط زیست در فضا به تصویب رسید، تاکنون به نتایج لازم دست نیافته است. تصویب کنندگان معاهده مذکور که تعدادشان به بیش از ده ها کشور در قاره های مختلف جهان بالغ می شود، هنوز خود را به طور کامل با شرایط مندرج در متن آن تطبیق نداده اند، ضمن اینکه برخی کشورهای بزرگ که تاکنون به هر دلیلی از پیوستن به معاهده کیوتو سر باز زده اند، بعضاً گام هایی را در جهت خلاف مقررات تعیین شده در متن این معاهده برداشته اند. به عنوان مثال سه کشور بزرگ چین، هند و ایالات متحده امریکا هم اکنون از قصد خود برای احداث حدود ۸۵۰ واحد نیروگاهی جدید سخن به میان می آورند که با سوخت زغال سنگ به تولید برق خواهند پرداخت. این امر در صورت تحقق، باعث خواهد شد به یکباره میزان دی اکسیدکربن منتشر شده در فضا به پنج برابر میزانی که قرار است طبق مفاد معاهده زیست محیطی کیوتو در آینده تثبیت شود، افزایش پیدا کند.

عدم توازن در برنامه های کاهنده آلودگی و فعالیت های واقعی آلاینده به قدری مشهود است که اساساً تردیدهای فراوانی را پیرامون موفقیت احتمالی «معاهده کیوتو» برمی انگیزد. فعالان محیط زیست از مدت ها پیش این معاهده را یک «معاهده سمبلیک یا نمادین» نام نهاده اند و هرگز از آن به عنوان یک پیروزی واقعی در جنگ با پدیده زیست محیطی گرم شدن زمین یاد نکرده اند. اما حتی بسیاری از این قبیل افراد به نظر نمی رسد پیرامون موج فزاینده انتشار گازهای گلخانه یی توسط کشورهایی که خود را در بند محدودیت های وضع شده در قالب «پروتکل کیوتو» اسیر نمی بینند، آگاهی چندانی داشته باشند.

با راه اندازی واحدهای نیروگاهی جدید با سوخت زغال سنگ در سه کشور مهم دنیا (چین، هند و ایالات متحده امریکا) تا سال ۲۰۱۲ انتظار می رود ۷/۲ میلیارد تن دی اکسیدکربن اضافی (علاوه بر مقادیر پیش بینی شده) در فضاهای اطراف منتشر شود. بالعکس، براساس داده های موجود پیش بینی می شود کشورهای عضو معاهده زیست محیطی کیوتو تا آن سال میزان انتشار گاز دی اکسیدکربن خود را تا حدود ۴۸۳ میلیون تن کاهش دهند.
برچسب ها: هیچ یک ویرایش برچسب ها
دسته بندی ها
دسته بندی نشده

نظرات

تماس با مدیریت سایت 09126826597