فرصتهای اپلای ارشد، دکترا، پستداک در زمینه محیط زیست و مهندسی

عضویت در کانال تلگرامی اعلام فرصتهای اپلای

نمونه پکیج های آموزشی در سایت آپارات

لیست آخرین پکیج های آموزشی محیط زیست و مهندسی

مشاهده RSS Feed

bagheri

پلیس راهور، اولین قربانی آلودگی هوا

به این مطلب امتیاز بدهید
وقتی در مورد آلودگی هوا سخن گفته می شود، اغلب به فکر سالمندان، بیماران ریوی و قلبی و کودکان می افتیم و نگران بروز عوارض آلاینده های مختلف روی آنها هستیم. تنها زمانی به فکر پلیس ها می افتیم که قرار است برای کاهش ترافیک مناطق مرکزی شهر، طرح زوج و فرد اجرا شود و قاعدتا پلیس هایی باید در مبادی ورودی آن حاضر باشند تا به ضرب تهدید جریمه، مانع ورود ما به این منطقه شوند و به این ترتیب جلوی شدت گرفتن آلودگی هوا گرفته شود.

کمتر کسی به تاثیر همین آلودگی هوا بر سلامت این جوانان که اغلب خدمت وظیفه را می گذرانند توجه کرده و در مورد آن ابراز نگرانی کرده است.

به همین جهت، سخنان مهندس شیدا ملک افضلی، اهمیت زیادی دارد. این کارشناس مسئول در وزارت بهداشت به ایرنا گفته است: «ضروری است پلیس های راهور حتما با توجه به اینکه در طول شبانه روز باید در فضای آزاد قرار گیرند، ماسک استفاده کنند.»

وی با بیان اینکه ماسک تنفسی مانع از ورود گرد و غبار و تعدادی از گازهای منوکسیدکرین ناشی از آلاینده ها به ریه می شود، گفته است: «این ماسک با عناوین استاندارد m۳ و ماسک های fwp۲ در بازار موجود است و پلیس راهور می تواند آن را تهیه کند.»

و البته ایشان تاکید کرده است که: «استفاده از ماسک هایی که در داروخانه ها موجود است برای پیشگیری از تنفس آلودگی هوا مفید نیستند.»
برچسب ها: هیچ یک ویرایش برچسب ها
دسته بندی ها
دسته بندی نشده

نظرات

تماس با مدیریت سایت 09126826597