فرصتهای اپلای ارشد، دکترا، پستداک در زمینه محیط زیست و مهندسی

عضویت در کانال تلگرامی اعلام فرصتهای اپلای

نمونه پکیج های آموزشی در سایت آپارات

لیست آخرین پکیج های آموزشی محیط زیست و مهندسی

صفحه 3 از 3 نخستنخست 123
نمایش نتایج: از 21 به 27 از 27
 1. #21
  Member
  تاریخ عضویت
  Dec 2015
  نوشته ها
  57
  پسندیده
  2
  مورد پسند : 0 بار در 0 پست
  میزان امتیاز
  9
  Array
  روش اول: استفاده از انرژی خورشید برای تصفیه آب

  به تازگی دختر بچه*های آمریکایی روشی را ابداع کرده*اند که بر اساس آن با استفاده از اشعه ماورای بنفش انرژی خورشید می*توان آب ناسالم را تصفیه کرد. دیپیکا دانش*آموز 15 ساله وسیله*ای را اختراع کرده است که می*تواند با قرار گرفتن اکسید روی و دی*اکسید تیتانیوم در معرض اشعه ماورای بنفش خورشید،آب آلوده را تمیز کند که این آب کاملاً قابل خوردن است.

  این اختراع در آمریکا جایزه گرفته است. اختراع این دانش*آموز کمک می*کند تا 1.1 میلیارد جمعیت جهان که دسترسی برای آب نوشیدنی سالم ندارند از این موهبت بهره*مند شوند. همچنین اختراع این دانش*آموز و اختراعات مشابه مردم جهان را قادر خواهد کرد که به طور مناسب و در زمان نیاز به آب سالم دسترسی داشته باشند.

 2. #22
  Member
  تاریخ عضویت
  Dec 2015
  نوشته ها
  57
  پسندیده
  2
  مورد پسند : 0 بار در 0 پست
  میزان امتیاز
  9
  Array
  روش دوم: بررسی چکه*های آب/یک سوم آب در لوله ها هدر می*رود

  شرکت آلمانی آلبستادورک به تازگی از نرم*افزاری استفاده می*کند که در صورت چکه* کردن آب بلافاصله به بخش مرکز کنترل اعلام می*کند، چکه* آب در حمام*ها، دستشویی*ها به عنوان تلف*کننده*های اصلی آب نام گرفته*اند اما بزرگترین مشکل این است که بخش زیادی از این آب*ها توسط لوله*هایی که آب را از مبدأ به خانه*ها منتقل می*کنند هدر می*رود.

  این شرکت آلمانی معتقد است که حدود یک سوم آب*ها در مسیر مبدأ تا رسیدن به منازل در لوله*های آب هدر می*رود. نرم*افزار معروف به "زونکن آلفا" کمک می*کند تا بخش زیادی از تلفات آب*ها جلوگیری شود.

 3. #23
  Member
  تاریخ عضویت
  Dec 2015
  نوشته ها
  57
  پسندیده
  2
  مورد پسند : 0 بار در 0 پست
  میزان امتیاز
  9
  Array
  روش سوم: استفاده از تمیزکننده*های دی*اکسیدکربن به جای آب

  آب در بسیاری از شرکت*های صنعتی به عنوان خنک*کننده یا تمیزکننده در سطح وسیعی استفاده می*شود. هر دوی این فعالیت* منجر به تلف شدن بخش زیادی از آب می*شود برای اینکه ذهنیتی درباره میزان تلف شدن آب از این طریق داشته باشید،*یک کارخانه تولید ماشین 40 هزار گالن آب به این صورت تلف می**کند و اگر تصور کنید که این میزان آب چقدر برای جامعه نیازمند به آب ضروری است ارزش آن مشخص خواهد شد. تکنولوژی که جدیداً اختراع شده است امکان اینکه دی*اکسیدکربن به جای آب برای تمیز کردن و خنک کردن جایگزین شود وجود دارد که می*توان از دی*اکسیدکربن در سطح گسترده*ای برای تمیز کردن و به عنوان خنک کردن در شرکت*های بزرگ صنعتی استفاده کرد.

  تمیزکننده*های دی*اکسیدکربن به شکل جامد مانند یخ استفاده می*شود که می*توان در شرکت*های تولید هواپیمایی، خودرو، تأسیسات پزشکی استفاده کرد. موضوع جالب توجه این است که دی*اکسیدکربنی که به این روش استفاده می*شود از دی *اکسیدکربن سایر کارخانه*ها گرفته شده است بنابراین استفاده از این روش نه تنها باعث تمیزکنندگی و جایگزین مناسب برای آب می*شود بلکه از انتشار گازهای گلخانه*ای نیز جلوگیری می**شود به نوعی این روش دوستدار طبیعت است و با یک تیر دو نشان می*زنیم.

 4. #24
  Member
  تاریخ عضویت
  Dec 2015
  نوشته ها
  57
  پسندیده
  2
  مورد پسند : 0 بار در 0 پست
  میزان امتیاز
  9
  Array
  روش چهارم: استفاده از بطری*های نجات دهنده زندگی

  زمانی که تسونومی در منطقه آسیا در چند سال گذشته اتفاق افتاد کامیون*ها مجبور بودند برای آوردن آب* شرب به مکان*های دوری بروند چرا که آب سیلاب*ها بسیار کثیف و ناسالم بود این مسئله مایکل ریچارد را مجبور کرد که یک بطری خاصی را اختراع کند این بطری می*تواند بسیار سریع آب کثیف سیلاب را قابل شرب کند. در این روش آب از یک فیلتر 15نانومتری عبور داده می*شود که بسیار سریع باکتری*ها و ویروس*ها را از بین می*برد و آب را تمیز می*کند و بعد از این بود که بسیاری از مردم که با مسئله آلودگی آب مواجه بودند از این روش استفاده کردند.

 5. #25
  Member
  تاریخ عضویت
  Dec 2015
  نوشته ها
  57
  پسندیده
  2
  مورد پسند : 0 بار در 0 پست
  میزان امتیاز
  9
  Array
  روش پنجم: استفاده از حداقل آب در زمان دوش گرفتن

  در زمان دوش گرفتن، زمانی که منتظر رسیدن دمای آب به درجه حرارت مناسب هستیم، هدر می*رود. ریچارد اکودتو وسیله*ای را اختراع کرده است که در کمتر از 30 ثانیه درجه حرارت آب به میزان دلخواه می*رسد در این روش از هدر رفتن میلیون*ها لیتر آب جلوگیری خواهد شد.

 6. #26
  Member
  تاریخ عضویت
  Dec 2015
  نوشته ها
  57
  پسندیده
  2
  مورد پسند : 0 بار در 0 پست
  میزان امتیاز
  9
  Array
  روش ششم: دوش بدون آب

  آیا شما می*توانید بدون استفاده از آب دوش بگیرید؟ این در ظاهر به نظر می*آید شدنی نیست یک پسر بچه 17 ساله لادریک زمانی که به لیمپول در آفریقای جنوبی مسافرت می*کرد آن را ابداع کرد او متوجه شد می*توان با درست کردن لوسیونی که مواد شیمیایی پاک*کننده دارد از برخی بوهای بد خلاص شد و این لوسیون می*تواند با استفاده روی پوست نتیجه یک دوش واقعی را داشته باشد. دوش حمام خشک می*تواند میلیون*ها لیتر آب را برای ما ذخیره کند شود.

  بر اساس این گزارش، بسیاری کارشناسان برآورد کردند که بیش از 9 تریلیون مترمکعب در سال مصرف می*کنیم و این تقاضا سال به سال با رشد جمعیت بیشتر می*شود و به همین دلیل در آینده بیش از پیش ارزش آب مشخص خواهد شد.

  بحران آب اخیر در کالیفرنیا مسئله نحوه استفاده از آب را جدی کرده است اما واقعیت این است که میلیاردها مردم جهان در مناطقی زندگی می*کنند که آنها مجبورند فرسخ*های طولانی برای تأمین آب شرب، حمام و گذران زندگی خود بروند. در سالهای پیش*رو روش*های خلاقانه بسیاری باید برای کمک به چالش*های جدی آب در جهان ابداع شود و گر نه بحران آب قابل حل نخواهد بود.

 7. #27
  مدیریت سایت
  تاریخ عضویت
  Sep 2006
  محل سکونت
  Tehran
  نوشته ها
  8,657
  پسندیده
  0
  مورد پسند : 0 بار در 0 پست
  میزان امتیاز
  10
  Array

  آلودگی هوا-ریزگرد

  شاخص كيفي هواي كلانشهرها و مراكز برخي استانها در ٢٤ ساعت گذشته منتهي به ساعت ١١صبح، مورخ ٩٥/٤/٢٣
  مركز كنترل و پايش محيط زيست كشور


  ✅تبريز٢٩(پاك)
  ✅شيراز٣٠(پاك)
  ✅اروميه٤٦(پاك)
  ✅قزوين٥١(سالم)
  ✅سنندج٦٣(سالم)
  ✅همدان٦٥(سالم)
  ✅تهران١٠٠(سالم)
  🔴مشهد١٠٧(ناسالم گروههاي حساس)
  🔴كرج١١٢(ناسالم گروههاي حساس)
  🔴اراك١٢١(ناسالم گروههاي حساس)
  🔴خرم آباد١٣٩(ناسالم گروههاي حساس)
  🔴🔴اصفهان١٥٧(ناسالم)
  🔴🔴🔴اهواز بالاتر از ٥٠٠(خطرناك)

صفحه 3 از 3 نخستنخست 123

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
تماس با مدیریت سایت 09126826597