فرصتهای اپلای ارشد، دکترا، پستداک در زمینه محیط زیست و مهندسی

عضویت در کانال تلگرامی اعلام فرصتهای اپلای

نمونه پکیج های آموزشی در سایت آپارات

لیست آخرین پکیج های آموزشی محیط زیست و مهندسی

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از 11 به 15 از 15
 1. #11
  Member
  تاریخ عضویت
  Oct 2015
  نوشته ها
  67
  پسندیده
  0
  مورد پسند : 2 بار در 2 پست
  میزان امتیاز
  9
  Array
  تغییرات جوی بزرگ ترین تهدید برای بقای خرس های قطبی

  13940902_120613_956_khars خرس قطبی.jpg

  بر اساس مطالعه جدید اتحادیه بین المللی حفاظت از طبیعت (IUCN)، سی درصد جمعیت خرس های قطبی تا سال ۲۰۵۰ به دلیل کاهش یخ های دریا از بین خواهند رفت.

  به گزارش خبرنگار مهر، در حال حاضر گرمایش جهانی مهم ترین تهدید برای بقای خرس های قطبی بشمار می آید چراکه کاهش یخ های دریا موجب کاهش جمعیت این گونه حیوانی می شود.

  طبق مطالعه این سازمان، به احتمال بسیار زیاد ۳۰ درصد از جمعیت ۲۶ هزاری خرس های قطبی کره زمین تا سال ۲۰۵۰ بواسطه از دست دادن زیستگاه شان از بین خواهند رفت که این روند به مراتب سریع تر از میزان پیش بینی های گذشته است.

  «دنا کاتور»، عضو کمیسیون بقای گونه ها در سازمان IUCN، می گوید: «خطر انقراض این گونه حیوانی بسیار جدی است. آنها گونه های حیوانی بسیار زیبا و بی نهایت مهمی برای جوامع بومی هستند. اما تغییر در زیستگاه یخ های دریایی انها بواسطه تغییرات اقلیمی تهدیدی جدی برای این حیوان است.»

  میزان ذوب شدن یخ های قطب شمال از سال ۱۹۷۹ تا ۲۰۱۱، با نرخ ۱۴ درصد در هر ۱۰ سال بوده است. ذوب شدن یخ ها، به ویژه در ماه های تابستان، خرس ها را بیشتر در معرض کمبود غذا و مشکلات باروری قرار می دهد.

 2. #12
  Member
  تاریخ عضویت
  Oct 2015
  نوشته ها
  67
  پسندیده
  0
  مورد پسند : 2 بار در 2 پست
  میزان امتیاز
  9
  Array
  ضرورتی برای ادامه ی حیات در کره زمین


  بشر طی قرون اخیر برای رسیدن به رفاه بیشتر، روز به روز به سمت صنعتی شدن حرکت کرده است. نظام سرمایه داری نیز برای سود بیشتر در این زمینه بسیار فعال بوده است.

  لازمه صنعتی شدن و رفاه، مصرف هرچه بیشتر منابع طبیعی و ذخایر معدنی و انرژی بوده است. از آنجا که منابع طبیعی،اعم از انرژی ،آب ،هوا و معادن کره ی زمین محدود می باشد، اگر این روند تداوم یابد روزی خواهد رسید که کره ی زمین دیگر زیستگاهی مناسب برای بشر نخواهد بود. در دهه های اخیر تا حدودی این زنگ خطر به صدا در آمده است. مصرف فزاینده ی انرژی باعث آلودگی هوا در بسیاری نقاط جهان شده و نفس کشیدن را برای انسان سخت کرده است. منابع آب شیرین نیز در حال تحلیل رفتن و کم شدن و آلودگی است. بسیاری از عرصه های جنگلی از بین رفته و بیانان های بسیاری ایجاد شده، جانوران بسیاری منقرض گردیده اند. دریاها و خشکی ها آلوده به انبوه زباله ها شده است.

  برای متوقف کردن این روند رو به نابودی، ایده های مختلفی مطرح شده است. یکی از ایده ها استفاده از تکنولوژی برتر و انرژی های پاک که منجر به مصرف کمتر انرژی می شود، است. البته تا حدودی این تکنولوژی های برتر می تواند مسکنی بر این درد جانکه زمین باشند. ولی درمان درد نیست. بشر برای اینکه از این مهلکه جان سالم به در به ببرد، چاره جز اصلاح الگوی مصرف ندارد. روشن است که برای بشر که دهه ها بلکه قرن هاست به مصرف گرایی خو کرده و در واقع مصرف گرایی فرهنگ بشریت شده، بسیار سخت و دشوار است که این فرهنگ را کنار بگذارد. ولی هیچ چاره ای جز این نیست.

  باید در مصرف، اعم از کالا، مواد غذایی، آب و انرژی دست به صرفه جویی اساسی بزنیم. اگر همچنان بخواهیم هر روزه از کالاهای شیک و نو و مدرن استفاده کنیم باید بدانیم که برای ساخت این کالاها انرژی و مواد اولیه لازم است. که این ها از کره ای دیگر نمی آید بلکه از همین زمین خودمان است. باید از حداکثر عمر وسایلی که داریم استفاده کنیم. هر روز به فکر نو کردن وسایل نباشیم. عدم استفاده از تکنولوژی عیب به حساب نیاید. قدری هم پیاده برویم.

  رشد جمعیت هم باید متوقف شود. کره زمین ظرفیت بیش از این ندارد (البته در بسیاری از کشورها این امر اتفاق افتاده است) طبیعی است تغییر فرهنگ مصرف گرایی با مقاومت بسیاری از طرف شرکت های تولید کننده مواجه خواهد شد که لازمه آن این است که عزمی جهانی برای این امر به وجود بیاید و همه مردم دنیا دست به دست هم دهند و مصرف را پایین بیاورند تا بتوان به آینده زمین امید وار بود.

 3. #13
  Member
  تاریخ عضویت
  Nov 2015
  سن
  32
  نوشته ها
  52
  پسندیده
  0
  مورد پسند : 0 بار در 0 پست
  میزان امتیاز
  9
  Array

  پنجمین کنفرانس منطقه ای تغییر اقلیم

  پنجمین کنفرانس منطقه ای تغییر اقلیم با شعار: گرمایش جهانی، خشکسالی و طوفانهای گرد و خاک: تهدیدی برای منطقه در تاریخ 5 لغایت 6 بهمن ماه 1394 در هتل المپیک تهران برگزار خواهد شد. محورهای کنفرانس شامل:

  1- پایش و پیش*آگاهی تغییراقلیم (مدل*های پیش*بینی اقلیمی (دینامیکی، آماری و ...)، مدل*سازی پیش*بینی تغییرات اقلیمی، دیدبانی و پایش اقلیم و خدمات اقلیمی، ناهنجاری*های اقلیمی، گازهای گلخانه*ای، تغییراقلیم و تغییرپذیری اقلیمی و تغییراقلیم و فن*آوری*های نوین)

  2- اثر تغییراقلیم و آسیب*پذیری (تغییراقلیم، کشاورزی و منابع طبیعی، تغییراقلیم و منابع آب، تغییراقلیم و محیط*زیست (خاک، حیات وحش، آلودگی هوا، خشک شدن دریاچه*ها، تالاب*ها و رودخانه*های دائمی و ...)، تغییراقلیم، منابع انرژی و مصرف آن ، تغییراقلیم، سلامت و آسایش انسان، تغییراقلیم و حمل*ونقل (زمینی، دریایی و هوایی)، تغییراقلیم و اثرات اقتصادی و اجتماعی، تغییراقلیم و بلایای طبیعی (خشکسالی، توفان*های گرد و خاک، ریزگردها، سیل و ...)، تغییراقلیم و توسعه پایدار، تغییراقلیم و جوامع آسیب*پذیر، تغییراقلیم و اثرات آن بر صنعت بیمه، تغییراقلیم و اثرات آن بر صنعت گردشگری)

  3- سازگاری و کاهش پیامدهای زیانبار تغییراقلیم (فن*آوری*های نوین برای سازگاری با تغییراقلیم، انرژی*های تجدیدپذیر و کاهش اثرات زیانبار تغییراقلیم، همکاری*های منطقه*ای و بین*المللی، افزایش کارآیی و صرفه*جویی در مصرف سوخت*های فسیلی، اقتصاد کم کربن، معماری نوین و کاهش پیامدهای تغییراقلیم، فن*آوری نوین در خدمت بازیافت منابع مصرف شده، فن*آوری نوین برای توسعه فضای سبز و جنگل، فن*آوری نوین برای استفاده بهینه از منابع آب و انرژی، آموزش و فرهنگ*سازی روش*های سازگاری با طبیعت و اقلیم) می باشند.

  آخرین مهلت ارسال چکیده مقالات 15/7/1394 می باشد. علاقمندان می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر به سایت زیر مراحعه نمایند:
  http://rccc.irimo.ir/fa/

 4. #14
  Member
  تاریخ عضویت
  Nov 2015
  سن
  32
  نوشته ها
  52
  پسندیده
  0
  مورد پسند : 0 بار در 0 پست
  میزان امتیاز
  9
  Array

  پانزدهمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست

  پانزدهمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست به مدت 4 روز از 10 تا 13 اسفندماه با شعار " اقتصاد سبز عصر پساتحریم" در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی تهران و با حضور صنایع، شرکت های داخلی و خارجی، سازمان*ها، نهادها و تشکلهای مردم نهاد محیط زیستی برگزار می شود.
  نمایشگاه محیط زیست بزرگترین رویداد در عرصه تولید و عرضه محصولات و خدمات مرتبط با محیط زیست کشور است که همه ساله با حضور گسترده و چشمگیر دست اندرکاران این حوزه و مخاطبان آنها در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار می گردد. در این نمایشگاه آخرین دستاوردهای این صنعت به علاقمندان عرضه می گردد و فرصتی بی بدیل برای تبادل نظر و مذاکره در اختیار شرکت کنندگان قرار می گیرد. دستاوردهای این تعاملات، نقطه آغاز بسیاری از همکاری های تجاری فیمابین دست اندرکاران حوزه محیط زیست است که نقش معنی داری در تحرک بخشیدن به این حوزه ی صنعت و تولیدکنندگان و بازرگانان شاغل در آن ایفاء می نماید. در دوره آتی نمایشگاه محیط زیست که در 10 تا 13 اسفند ماه برگزار خواهد گردید، فرصتی تکرار نشدنی را در اختیار فعالان این حوزه در داخل و خارج کشور قرار دهد تا با یافتن مخاطبان بالقوه خود، سطح تعامل بین المللی خویش را بطور چشمگیری ارتقاء بخشند .
  دست اندرکاران برگزاری دوره پانزدهم نمایشگاه محیط زیست با حمایت ارزشمند سازمان توسعه تجارت و شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ایران و مشارکت و حمایت موثر نهادها، انجمن ها، تشکل ها و سازمان های صنفی نهایت تلاش خود را بکار گرفته اند تا این دوره از نمایشگاه با کیفیت و نظم متفاوت برگزار گردد و امیدوراند بازخورد مشارکت کنندگان پس از برگزاری دوره پانزدهم نیز موید همین امر باشد.

 5. #15
  Member
  تاریخ عضویت
  Dec 2015
  نوشته ها
  57
  پسندیده
  2
  مورد پسند : 0 بار در 0 پست
  میزان امتیاز
  9
  Array
  مشهد- مديركل هواشناسى خراسان رضوى گفت: هرگونه ساخت و ساز در ارتفاعات جنوب باعث كاهش توان انتقال جريان باد و هوا در شهر مشهد مى شود لذا ساخت و ساز هاى كنونى باعث تغيير اقليم شده است.
  به گزارش خبرنگار مهر، مجید حبیبی*نوخندان صبح سه شنبه در شصت و ششمین جلسه علنی شورای شهر مشهد اظهار کرد: هرگونه ساخت و ساز در ارتفاعات جنوب باعث كاهش توان انتقال جريان باد و هوا در شهر مشهد مى شود لذا ساخت و ساز هاى كنونى باعث تغيير اقليم شده است.

  وى افزود: يكى از نكات مهم در تغيير اقليم افزايش روزهاى آلوده در شهر مشهد است كه مى تواند با كاهش ميانگين ميزان بارندگى براى مديريت شهرى و حفظ محيط زيست هشدار دهنده باشد.

  وی ادامه داد: با توجه به هشدارهاى اداره هواشناسى و محيط زيست خراسان رضوى تغيير كاربرى هاى زمين چنانچه از يك منطق علمى و اقليمى تبعيت نكند آينده شهر مشهد را با توجه به آب و هواى خشك آن دچار مشكل خواهد كرد.

  وى عنوان كرد: متاسفانه در حال حاضر شرايط اقليمى كشور و بالطبع مشهد شاهد افزايش عرض جغرافیایی بیماری*های مختلف است كه اين امر جابجايى و انتقال بيمارى هايى مانند تب زرد، مالاريا و كريمه كنگو را آسان و غير قابل پيشگيرى مى كند.

  حبيبى نوخندان اضافه كرد: همچنين اين تغييرات باعث پيشروى جوندگان از کوهسارها به سمت دشت*ها شده كه در آينده باعث مشكلاتى در بخش کشاوزى خواهد شد.

  وى بیان کرد: به دليل اينكه توليد گازهاى گلخانه اى در کشورهای در حال توسعه و فقیر كمتر بوده تاثير پذيرى آنها از تغییرات آب و هوایی بيشتر است و اين تاثيرات اقليمى در کشورهای آفریقایی و حتی ایران بيشتر از کشورهای صنعتی كه گازهای گلخانه*ای بیشتری تولید مى كنند، است.

  مدیرکل هواشناسی خراسان رضوی عنوان كرد: با مطالعات انجام شده توسط مركز ملى هواشناسى كشور كه در مشهد از سال ۸۵ مشغول به فعاليت است اقليم كشور به صورت ملايم در حال تغيير است.

  وى يادآور شد: متاسفانه ايران در بین کشورهای دنیا فراوانی بالایی در ارتباط با ميزان وقوع بلایای طبیعی دارد به نحوى كه ما امروز شاهد پيشروى طوفان*های دریایی حاره*ای تا کرمان و طوفان هاى شن هستيم.

  حبيبى نوخندان با اشاره به وقوع سيل در بخش هاى شمالى كشور تاكيد كرد: اين اتفاقات بيشتر به دليل تغيير كاربرى هاى زمين و محصولات کشاورزی مانند تغییر پنبه و جایگزینی برنج به جاى آن بوده كه منجر به افزایش رطوبت و در نهایت بارش بیشتر شده است.

  وى از وقوع ريزگردها در ۲۱ استان كشور خبر داد و گفت: ما تاكنون در هيچ نقطه كشور مسئله ريزگردها را نداشتيم، همچنين براساس آمارهاى ایستگاه*های هواشناسی حداقل دمای شبانه شهر مشهد افزایش یافته که این موضوع سبب کاهش آسایش بدن در طول شبانه روز می*شود

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
تماس با مدیریت سایت 09126826597